Fudbaleri Barselone vratili su se pobedom na pozornicu La Lige posle višemesečne pauze zbog koronavirusa. Lider španskog prvenstva u gostima je savladao Majorku 4:0 i nastavio pohod ka tituli.

Već u drugom minutu Vidal je na proigravanje Albe načeo domaćina, a vođstvo je udvostručio Brajtvajt na asistenciju Mesija u 37. minutu.

Argentinski ofanzivac drugi put je spojio saigrača sa golom u 80. minutu kad je izvanrednom loptom u prostor poslužio Albu.

Upravo Mesi je stavio tačku na duel pogotkom za 4:0 u sudijskoj nadoknadi. Jedan od najboljih fudbalera svih vremena posle dodavanja Suareza kroz prodor je izborio prostor za šut i zatresao mrežu.

Ranije danas Espanjol je pobedio Alaves (2:0), Viljareal je bio bolji od Selte u gostima (2:1), a ceo plen na strani pripao je i Valjadolidu protiv Leganesa (2:1).