Dan posle bitke za Sevilju, usledio je i fudbalski "rat" za Valensiju koji je završen u pat poziciji.

Iako Levante nikad nije nije trijumfovao kod komšija u dvorištu, gostujući fudbaleri su „Mestalju“, napustili daleko zadivljniji posle remija – 1:1.

Kako i ne bi kada su izjednačujući gol postigli u osmom minutu nadoknade. I to sa bele tačke, posle trominutnog gledanja VAR i tumačenje pravila. Melero nije dozvolio da ga sva ta tenzija savlada, već je golmana Silesena poslao u jednu, a loptu u drugu stranu. Prethodno, štoper domaćina Dijakabi je prekršajem u šesnaestercu naterao sudije da gledaju snimak.
Istine radi, Valensiji su se tri boda smešila manje od deset minuta jer je Rodrigo doneo prednost domaćinu u 89. minutu.

Granada je u drugom poluvremenu, golovima Fernandeza preokrenula rezultat protiv Hetafea – 2:1