Fudbaleri Barselone savladali su Hetafe sa 5:2 u meču 31. kola Primere i tako nastavili poteru za Atletikom iz Madrida.

Katalonci su poveli zahvaljujući sjajnoj lopti koju je iz zadnje linije Lionel Mesi dobio u prostor, nakon čega je rutinski okončao akciju za 1:0 u 8. minutu igre.

Hetafe je do izjednačenja došao u 12. minutu nakon što je lopta pogodila Klementa Lenglea u nogu i odbila se u mrežu. No, uzvratio je Sofijan Čakla koji nije video gde se nalazi golman njegovog tima David Sorija, pa je povratni pas poslao u mrežu u 28. minutu, a na 3:1 povećao je Mesi nakon gužve i očajno ispucane lopte odbrane Hetafea. Argentinac je sjajno reagovao, iz prve šutirao desnom nogom, pogodio dalji ugao i doneo dva gola viška Barsi.

Neizvesnost je vratio Enes Unal sa penala u 69. minutu, ali je u 87. minutu Mesijev centaršut iz kornera Ronald Arauho sproveo u mrežu, da bi konačnih 5:2 postavio Antoan Grizman sa penala u trećem minutu sudijske nadoknade.

Barselona je zabeležila 21. pobedu u prvenstvu i sa 68 poena zauzima treće mesto, dok je Hetafe 15. sa 31 bodom.

U narednom kolu, Barselona će gostovati Viljarealu, a Hetafe će biti gost Ueski.

Primera, 31. kolo

Atletiko Madrid – Ueska 2:0 (1:0)

(Korea 39, Karasko 81)

Granada – Eibar 4:1 (2:0)

(Soldado 21, 77 Puertas 37, Kenedi 81 – Kike 64)

Sosijedad – Selta 2:1 (2:1)

(Portu 25, Januzaj 39p – Maljo 22)

Barselona – Hetafe 5:2 (3:1)

(Mesi 8, 33, Čakla 28autogol Arauho 87, Grizman 90+3penal – Lengle 12 autogol, Unal 69 penal)