Barselona

Barselona je na svom terenu savladala Real Sosijedad (1:0), a gol vredan pobede postigao je Leo Mesi iz jedanaesterca.

Iako je Barselona prikazala dominantnu igru i od prvog sudijskog zvižduka nagovestila da je poraz od Reala u prethodnom kolu nije uzdrmao, Sosijedad je dugo odolevao pred napadima domaćina.

Mogao je Mesi znatno ranije da stigne do 19. ovosezonskog gola u La Ligi, ali nije iskoristio šanse u 30, 40. i 60. minutu. Neprecizni su bili i Rakitić i Pike koji su u dva minuta stavili na ozbiljne muke defanzivce gostiju.

Na kraju su gosti mogli da kazne promađaje rivala, ali je udarac Isaka u 79. minutu prostrujao tik pored stative.

Minut kasnije Le Normanda je lopta pogodila u ruku u njegovom šesnaestercu, a najstrožu kaznu izveo je lionel Mesi koji je rutinski matirao Remira.

Katalonci su u šestom minutu nadoknade drugi put zatresli mrežu, ali je pogodak Žordija Albe poništen nakon VAR analize kojom je ustanovljeno da je fudbaler Barselone bio u ofsajdu.