Kolumbija i Ekvador odigrali su najluđi kvalifikacioni meč u Južnoj Americi, iako nije bilo golova!

Zapravo, jeste, ali je došlo do poništavanja u prilično naelektrisanoj atmosferi, u 100. minutu je Jeri Mina postigao gol za Kolumbiju, ali to nije priznato.

Došlo je do velike gužve i prepirke sa sudijama, ali je VAR pokazao da pogotka nema.

Mina je igrao rukom pri prijemu lopte i to je bilo kobno, a arbitar je čak osam minuta gledao snimak i pokazao da gol nije važeći.

Sa druge strane, Brazil je deklasirao Urugvaj sa 4:1, a načeo ih je Nejmar već u 10. minutu.

Dva gola postigao je Rapinja, a sudbinu je Urusima zapečatio Gabrijel Barbosa, kod dva gola asistent je bio Nejmar.

Urugvajci su samo uspeli da dođu do utešnog gola preko Suareza u 77. minutu.

Argentina se raduje minimalcu protiv Perua, preko Martineza su Gaučosi došli u 43. minutu do tri boda, ali je i ovde bilo kontroverzi zbog sudija.

Argentinci su bili nezadovoljni suđenjem, protiv njih je sviran penal, koji nije iskoristio Jotun u 65. minutu.

Pogodio je prečku, a Lionel Mesi je kritikovao sudije. Sam penal nije bio sporan, ali su se ljutili domaćini zbog dva poništena gola.

„Teška utakmica, nezgodna za igranje. Mnogo vetra, oni svi iza lopte ostavljajući nam jako malo prostora. Sudija uvek radi isto kada sudi našu utakmicu. Kao da to radi namerno. Ali tri boda, koji nas dodatno približavaju cilju“, poručio je Argentinac.