Fudbaleri Argentine savladali su Boliviju rezultatom 3:0, i to het-trikom Lionela Mesija za prestizanje Pelea.

Mesi je postao najbolji strelac u istoriji svih južnoameričkih selekcija jer ima 79 golova u 153 utakmice za Argentinu, tresao je mrežu u 14, 65. i 88. minutu.

Već prvim golom se izjednačio Mesi, drugi je postigao za prestizanje slavnog Brazilca, trećim je dodatno odmakao, Pele je na 77 golova.

Ipak, Ronaldo „beži“ Mesiju na globalnom nivou sa 111 golova, ali ni to nije nedostižno, Mesi je dve godine mlađi.

Argentina je pobedom zadržala drugi mesto u kvalifikacijama, Brazil je na čelu sa maksimalnim učinkom u osam utakmica.

Uugvajci su treći i drže tempo posle minimalca sa Ekvadorom, koji je pao golom Pereira u 92. minutu.

Brazilci su rutinski pobedili Peru sa 2:0, golovima Ribeira i Nejmara.