Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na gostovanju ekipu Kristal Palasa sa 2:0, u meču 34. kola Premijer lige.

Time je tim Pepa Gvardiole došao na korak od titule, koju bi mogao da osvoji već posle ovog kola, ukoliko gradski rival Junajted izgubi od Liverpula.

Gosti su do pobede došli golovima, Serhija Aguera u 57. i Ferana Toresa u 59. minutu.

Kapiten Kristal Palasa, srpski fudbaler Luka Milivojević odigrao je ceo meč.

Sitiju je ovo bila 11. uzastopna pobeda na strani u Premijer ligi, 19. u svim takmičenjima i čini se da seriji nema kraja, a posao u Londonu završio je u drugom poluvremenu.

Siti je prvi na tabeli Premijer lige sa 80 bodova i već sutra bi u slučaju poraza drugoplasiranog Mančester junajteda od Liverpula, mogao da osvoji titulu, dok ekipa Kristal Palasa zauzima 13. mesto sa 38 bodova.

U narednom kolu Premijer lige Siti dočekuje Čelsi, a Kristal Palas gostuje Šefild junajtedu.

Fudbaleri Brajtona pobedili su na svom terenu ekipu Lidsa sa 2:0.

Domaći tim je poveo golom Paskala Grosa u 14. minutu iz penala, da bi konačan rezultat postavio Dani Velbek u 79. minutu.

Lids je na devetom mestu Premijer lige sa 47 bodova, dok je Brajton na 14. mestu sa 37 bodova.