Fudbaleri Sautemptona i Mančester sitija odigrali su večeras nerešeno 1:1, u utakmici 23. kola Premijer lige.

Domaća ekipaje povela u sedmom minutu golom Kajla Vokera-Pitersa.

Napadao je Mančester siti, imao dve odlične prilike da dođe do izjednačenja pre odlaska na pauzu, oba puta preko Rahima Sterlinga, ali rezultat se nije menjao.

Sautempton je još jednom tresao mrežu gostiju u prvom delu meča, ali je Armando Broja bio u ofsajdu.

Građani su u drugo poluvreme ušli još agresivnije, nizali su se napadi, pogađali su stative, ispuštali neverovatne prilike i na kraju im se sve to isplatilo.

Emerik Laport je glavom bio strelac za Siti u 65. minutu, posle izvedenog slobodnog udarca Kevina de Brujnea.

Utakmice Premijer lige možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko niste korisnik SBB interneta putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze .

Siti je vodeći na tabeli Premijer lige sa 57 bodova, dok je Sautempton na 12. mestu sa 25 bodova.

U sledećem kolu Siti dočekuje Brentford, a Sautempton gostuje Totenhemu.

Votford – Norič 0:3 (0:0)

(Denis 77 – Sardžent 51, 74, Kucka 90+2 autogol)

BONUS VIDEO Rašford golom u 93. minutu doneo pobedu Mančester junajtedu protiv Vest Hema