Gabrijel Žezus slavi autogol Krula, Foto: EPA-EFE/ANDREW YATES

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Norič sa 5:0 u meču drugog kola engleske Premijer lige.

„Građani“ su upisali i prvi trijumf na putu ka odbrani titule prvaka Engleske, pošto su u prvom kolu poraženi od Totenhema.

Norič je počeo da plaća ceh tog poraza Sitija već u sedmom minutu, kada je njegovom golmanu Timu Krulu pripisan autogol. Na 2:0 povisio je Džek Griliš u 22. minutu, a u međuvremenu je jedan gol Mančestera poništen.

Ajmerik Laport je u 64. minutu postigao pogodak za 3:0, da bi samo sedam minuta kasnije već bilo i 4:0 posle udarca Rahima Sterlinga.

Konačan rezultat je u 84. minutu postavio Rijad Marez. Kada je reč o ostalim mečevima, Everton i Lids su remizirali 2:2, Kristal Palas i Brentford su podelili bodove sa 0:0, dok je Aston Vila savladala Njukasl sa 2:0.

Ranije u toku dana, Liverpul je pobedio ekipu Barnlija istim rezultatom i golovima Dioga Žote i Sadija Manea.