Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Totenhem u derbiju velikana Premijer lige.

Junajted je u 12. kolu engleskog šampionata na svom Old Trafordu slavio sa 2:0, a moglo je da bude i ubedljivije.

Totenhem je uglavnom igrao rezervisano i tek kada je već morao da juri zaostatak, stvorio je neke šanse.

„Crveni đavoli“ su poveli u 47. minutu udarcem Freda na asistenciju Džejdona Sanča, ali uz malo sreće, jer je lopta na putu ka mreži Totenhema zakačila jednog igrača gostiju u nogu.

Junajted je na 2:0 povisio dobrim udarcem Bruna Fernandeša, a Portugalcu je poništen gol u 82. minutu za ubedljiviju pobedu tima Erika ten Haga.

Mančesterski tim sada ima 19 bodova na petom mestu Premijer lige, dok je Totenhem sa 23 boda ostao treći posle 11 odigranih utakmica.

Arsenal i Mančester siti na prvom i drugom mestu imaju 27, odnosno 23 boda sa utakmicom manje od Totenhema.