Gol Sautemptona vredan boda, Foto: EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Mančester junajteda i Sautemptona odigrali su nerešeno 1:1 u meču 25. kola engleske Premijer lige.

Junajted je bio u prednosti nešto manje od pola sata igre na Old Trafordu, pošto je Džejdon Sančo doneo prednost mančesterskom klubu.

Sautempton je uspeo da izjednači u drugom poluvremenu i dođe do važnog boda u trenutku dok je tim sa Sent Merija u usponu forme.

Sančo je prvi solidno zapretio u desetom minutu, kada je Frejzer Forster uspeo da reaguje i odbrani mu udarac.

Džejdon se ipak prvi upisao u strelce u 21. minutu. Markus Rašford mu je odigrao pas u kazneni prostor, a Sančo je bio siguran iz blizine.

Stjuart Armstrong je u 34. minutu oprobao svoj udarac sa ivice šesnaesterca, lopta je prošla pored stative i Sautempton je ostao bez izjednačenja.

Do poravnanja su „sveci“ došli u 48. minutu kada je Če Adams pogodio mrežu od stative, efektnim udarcem sa leve strane.

Prethodno je dobio pas u prostor od Mohameda Elijunusija, kome ide pola zasluga za pogodak Sautemptona i 1:1.

Kristijano Ronaldo je u 60. minutu propustio šansu da šutira bolje posle centaršuta, ni Armstrong nije prošao bolje posle udarca u 65. minutu, a Hari Megvajer je propustio jednu šansu u samoj završnici meča.

Junajted posle ovog meča ima 40 bodova na petom mestu Premijer lige, dok je Sautempton sa 29 bodova na desetom mestu.