Marcus Rashford Foto:Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Još jedna vrhunska partija Rašforda.

Mančester junajted na krilima Markusa Rašforda ubedljivo je slavio u nedelju protiv Lestera 3:0 na „Old Trafordu“ u 24. kolu Premijer lige.

Rašford nastavlja da briljira. Postigao je dva gola, ukupno 14. u sezoni i sada je treći strelac lige iza Erlinga Holana (26) i Harija Kejna (17). Najpre je pogodio u 25. minutu na asistenciju Bruna Fernandeša, a potom i u 56. kada mu je Fred dodao loptu. Džejdon Sančo postavio je konačan rezultat u 61. minutu, takođe na asistenciju Bruna nakon tečne akcije.

Lester je u prvom poluvremenu bio konkretniji, stvarao je veći broj prilika, ali to nije uspeo da materijalizuje. U tim trenucima odbranama se iskazao sjajni David de Hea. U nastavku na terenu je postojao samo tim iz Mančestera. „Lisice“ nisu stvorile nijednu priliku za gol.

Junajted se uključio u borbu za titulu. Ima tri boda od gradskog rivala Mančester sitija, i pet manje uz utakmicu više od lidera Arsenala koji i dalje drži sve u svojim rukama.