Timo Verner Nemačka Severna Makedonija 1 2

Severna Makedonija je upisala senzacionalnu pobedu nad Nemačkom sa 2:1 u trećem kolu kvalifikacija za Mundijal, a dan nakon toga je internet preplavljen "mimovima", montažama i vicevima o tom susretu.

Makedonci su poveli u 45. minutu nakon gola Pandeva, izjednačio je Gindogan u 63. minutu iz penala, a pobedu je doneo Eljif Elmas u 85. minutu.

Pet minuta pre gola Elmasa Nemačka je imala odličnu šansu za preokret, ali se tada obrukao napadač Timo Verner.

Serž Gnabri je neopreznim gostima oduzeo loptu i povukao kontru, poslao loptu na drugu stativu, a Verner je promašio sjajnu šansu sa sedam, osam metara.

Kako bi se zahvalili Verneru na promašaju, mediji u Severnoj Makedoniji su mu napravili ličnu kartu ove države.

Ovo je uskoro postalo hit na internetu, a matični broj je sastavljen iz više rezultata 1:2.