Fudbaleri Bajerna vratili su se na čelo tabele u Bundesligi nakon što su posle preokreta pobedili Majnc rezultatom 5:2.

Gosti su golovima Džonatana Burkata i Aleksandera Haka vodili sa 2:0 nakon prvih 45 minuta, ali ni to nije bilo dovoljno da se kući odnese makar jedan bod.

Bajern je golovima Džošue Kimiha u 51. i Liroja Sanea u 56. minutu stigao do izjednačenja, da bi prednost doneo Niklas Zile golom u 70. minutu.

Majncu je pet minuta ranije poništen gol Leandra Bareira jer je VAR utvrdio da se nalazio u ofsajdu.

U poslednjih 15 minuta na scenu je stupio Robert Levandovski.

Najpre je precizno izveo penal u 76. minutu, da bi u 83. na asistenciju Tomasa Milera postavio konačnih 5:2.

Bajern je posle desete pobede u ligi preuzeo prvo mesto od Red Bul Lajpciga i sada ima 33 boda, dok je Majnc na 17. mestu i ima samo jednu pobedu u 14 odigranih mečeva.