Fudbaleri Ajntrahta i Frajburga odigrali su nerešeno 2:2 u meču 17. kola nemačke Bundeslige.

Svoj drugi meč za tim iz Frankfurta odigrao je Luka Jović po povratku iz Real Madrida, ali je opet dobio doziranu minutažu od Adija Hitera.

Ovog puta se nije upisao u strelce, mada jeste u svesku glavnog arbitra, tamo gde stoje javne opomene jer je zaradio samo žuti karton za dvadesetak minuta na terenu.

Ajntraht je poveo u šestom minutu pogotkom Amina Junesa. On je sjajnom piruetom okrenuo i izbacio iz igre svog čuvara na dvadesetak metara od gola, prišao je i neometano pucao nisko za 1:0.

Jovićev i Kostićev tim je bio agresivan u presingu i to mu se osvetilo u 32. minutu. Ermedin Demirović je pronašao Rolanda Salaja, ovaj je u brzoj tranziciji pogodio metu zahvaljujući oslabljenoj odbrani i posle pola sata igre na semaforu je stajalo 1:1.

Frajburg je u nastavku preokrenuo golom Nilsa Petersena. Nemac je u 63. minutu bio najsnalažljiviji pred petercem posle nekoliko odbitaka i poslao je loptu u mrežu za 2:1.

Jović je ušao u igru tek u 67. minutu umesto Makota Hasebea i odmah se video napredak u napadačkoj igri Frankfurta. Stvreno je nekoliko prilika, on je šutirao jednom na pragu 80. minuta, ali je na kraju nespretnost igrača Frajburga rešila meča.

Keven Šleterbek je u 76. minutu sproveo loptu u svoju mrežu i time doneo bod Ajntrahtu, koji je sada na osmom mestu Bundeslige sa 27 bodova, dok je Frajburg deveti sa 24.