Fudbaleri Liverpula i Čelsija odigrali su 1:1 u meču 3 kola engleske Premijer lige odigranom na stadionu Enfild.

Od samog početka utakmice slutilo je na sjajan fudbal, što su igrači dva tima i ostvarili. Ekipa Jirgena Klopa je napala od prvog sudijskog zvižduka, ali je Džordan Henderson propustio odličnu šansu za Liverpul, kada je iz izgledne pozicije umesto pokušaja povratnog pasa ka Robertu Firminu ili Mohamedu Salahu odlučio da šutira, pri tom je loptu očajno zahvatio, pa gola nije bilo.

Sa druge strane, Čelsi je u nekoliko navrata prišao blizu kaznenog prostora, ali nisu uspeli da ugroze Alisona Bekera sve do 22. minuta. Centrirao je Ris Džejms, Kai Haverc, iako je bio okrenut leđima, glavom zahvatio loptu i poslao je ka golu tako da Brazilac nije mogao da je dohvati, pa je na semaforu stajalo 1:0.

Liverpul je nastavio da napada, ali je Čelsi imao još jednu šansu, kada je Romelu Lukaku dobio odličan pas u kaznenom prostoru, Beker bio na „krivoj nozi“, ali je Virdžil van Dajk uspeo da delimično izblokira njegov šut, dovoljno da Beker uspe da „ukroti“ loptu.

Domaćin je uspeo da dođe do izjednačenja pre kraja poluvremena, i to nakon karambola koji je nastao nakon što je Van Dajk pogodio stativu glavom, lopta se odbijala od jednog do drugog igrača, krenula ka mreži, pogodila Džejmsa u nogu, pa u ruku na liniji. Nakon što je lopta izbijena sudija je kontaktirao VAR sobu, dobio instrukciju da pogleda, a nakon pregledanog snimka je Risu pokazao put ka svlačionici, a Salah sa bele tačke doneo 1:1.

Iako su imali igrača više do kraja meča, nisu uspeli „redsi“ da dođu do preokreta, pa je ostalo nerešeno.