Fudbaleri Čelsija pobedili su Totenhem u meču 11. kola Premijer lige sa 4:1.

Daleko je bilo teže nego što rezultat kaže u meču koji je trajao duže od dva sata jer je samo prvo poluvreme produženo za 12 minuta zbog svega što se dešavalo.

I drugo je otišlo „debelo“ iza 90. minuta, a viđeni su i poništeni golovi i crveni kartoni i mnogo tenzija.

Ukratko sve što je utakmicu učinilo jednom od najboljih ove sezone, mada je VAR sistem otegao utakmicu do unedogled zbog svih provera i sugestija za glavnog sudiju Makla Olivera.

On je tokom meča pokazao crvene kartone Kristijanu Romeru i Destiniju Udogiju, dok je Čelsiju dosudio penal.

Dejan Kuluševski je lidera Premijer lige doveo u vođstvo u šestom minutu, posle čega je krenuo opšti haos. Navijači Totenhema su se poradovali već u 14. minutu jer je Hjung-Min Son dao drugi gol.

VAR se aktivirao i pogodak je poništen zbog ofsajda, a nada navijača „pevaca“ je zgasnula. Udogi je potom izbegao crveni karton, a Rahimu Sterlingu je u 21. minutu poništen gol zbog ofsajda.

Samo sedam minuta kasnije Moizes Kaisedo je proklinjao VAR jer je i njemu gol poništen, ovog puta zbog ofsajda.

Tek u 35. minutu je Kol Palmer poravnao rezultat, dok je Romero morao u svlačionicu na tuširanje zbog grubog starta.

Na poluvremenu je ostalo 1:1, da bi u nastavku Udogi bio isključen u 55. minutu i od tog trenutka stvari su krenule nizbrdo po Totenhem.

Čelsiju je bilo potrebno još dvadeset minuta dok Rahim Sterling nije proigrao Nikolasa Džeksona za 2:1, da bi u nadoknadi „plavci“ potpuno dotukli rivala.

Džekson je kompletirao svoj het-trik u 94. i 97. minutu, a Totenhem je bio na kolenima.

Poslednja nada ugašena mu je u 79. minutu kada je pogodak Erika Dajera takođe poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Od ovog poraza Totenhema je najviše profitirao Mančester siti koji je sada prvi na tabeli sa 27 bodova, dok „pevci“ imaju bod manje. Čelsi je tek deseti sa 15 osvojenih bodova.