Puleni Ćabija Alonsa nastavljaju da oduševljavaju fudbalski svet, jer su u najisčekivanijem meču godine, Bajer iz Leverkuzena je pred svojim navijačima srušio moćni Bajern u 21. kolu Bundeslige i napravio veliki korak ka tituli.

Popularni „farmaceuti“ su golovima Josipa Stanišića, Alehandra Grimalda i Džermeija Frimponga pobedili šampiona sa 3:0 i napravili veliki korak ka tituli.

Ovom pobedom je Leverkuzen stekao pet bodova prednosti u odnosu na rivala i 13 kola pre kraja i definitvno postao prvi favorit za titulu koju je Bajern je osvajao 11 godina u nizu, a poslednji šampion pre njih je bila Borusija Dortmund u sezoni 2011/2012.

Leverkuzen je tako odigrao i 31. meč bez poraza u svim takmičenjima i još jednom pokazao da je prava sila nemačkog fudbala ove sezone.

Početak derbija je kasnio kao i mnogi drugi mečevi u Bundesligi zbog protesta navijača širom Nemačke, a kad je utakmica konačno počela na terenu je postojao samo jedan tim – Bajer.

Zanimljivo je da su Farmaceuti poveli golom fudbalera Bajerna. Hrvatski internacionalac Josip Stanišić, inače rođen u Minhenu, igra ove sezone za tim iz Leverkuzena kao pozajmljen igrač Bavaraca. Zato se nije ni radovao kada je u 18. minutu zatresao mrežu Manuela Nojera.

Nojer je bio nemoćan u 50. minutu. Bila je to simultanka ove sezone fantastičnog Španca Alehandra Grimalda. Odigrao je dupli pas sa Nigerijcem Nejtanom Telom i iskosa sa leve strane prosto zakucao loptu pod prečku golmana Nojera – 2:0.

Frimpong je u 88. minutu bio blizu trećeg gola na meču kada je pogodio stativu, da bi u 90+5. mimnutu uz pomoć Nojera postavio konačnih 3:0.