EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Vredelo je pratiti mečeve Premijer lige ove subote

Fudbaleri Totenhema pobedili su na svom terenu u Londonu Lids sa 4:3, u utakmici 16. kola Premijer lige, poslednjeg uoči početka Svetskog prvenstva.

Lids je poveo golom Krisensija Samervila u 10. minutu, a izjednačio je Hari Kejn u 25. Novo vođstvo gostima doneo je Rodrigo u 43. minutu, a izjednačio je Ben Dejvis u 51.

Lids je ponovo poveo golom Rodriga u 76. minutu, a preokret Totenhemu doneo je Rodrigo Bentankur koji je postigao dva gola, izjednačujući u 81. i pobedonosni u 83. minutu.

Gosti su utakmicu završili sa desetoricom, pošto je Tajler Adams u 87. minutu dobio drugi žuti karton.

Totenhem sada ima devet pobeda i 29 bodova na trećem mestu na tabeli. Lids ima 15 bodova na 14. mestu na tabeli.

Pobedu su zabeležili i fudbaleri Liverpula, koji su porpilično lako savladali Sautempton na svom terenu sa 3:1.

Liverpul je na „Enfildu“ poveo u šestom minutu golom koji je postigao Roberto Firmino, a tri minuta kasnije izjednačio je Če Adams.

Pobedu Liveprulu doneo je dvostruki strelac Darvin Nunjes, koji je golove postigao u 21. i 42. minutu.

EPA-EFE/PETER POWELL

Ekipa Jirgena Klopa ostvarila je drugu uzastopnu pobedu, ukupno šestu i šesta je na tabeli sa 22 boda. Sautempton je pretrpeo deveti poraz u ligi i pretposlednji je na tabeli sa 12 bodova.

Lester je na gostujućem terenu u Londonu pobedio Vest Hem sa 2:0 i zabeležio drugi uzastopni trijumf.

„Lisice“ su povele golom Džejmsa Medisona u osmom minutu, a engleski vezista je u 25. minutu morao da napusti teren zbog povrede desne noge, nakon što je pao posle kornera. On je na spisku selektora Gareta Sautgejta za predstojeće Svetsko prvenstvo i za sada nije poznato koliko je povreda ozbiljna.

Pobedu Lesteru obezbedio je Harvi Barns pogotkom u 78. minutu. Lester je mogao ubedljivije da pobedi, ali je Jutri Tilemans promašio jedanaesterac u 42. minutu.

Posle druge uzastopne pobede, ukupno pete u prvenstvu, Lester je 12. na tabeli sa 17 bodova. Vest Hem je pretrpeo treći uzastopni poraz, ukupno deveti i ima 15 bodova na 15. mestu.

U ostalim utakmicama, Notingem Forest je na svom terenu bio bolji od Kristal Palasa sa 1:0 i ostvario treću pobedu u ligi, a Bornmut je na svom terenu pobedio Everton sa 3:0 i zabeležio četvrtu pobedu. To bi moglo da znači i otkaz za Frenka Lamparda, trenera Evertona, koji nikako ne uspeva da sa timom pronađe dobru formu.

Ranije tokom Brentford je kao gost pobedio Mančester siti sa 2:1.