Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Vulverhempton u 22. kolu Premijer lige sa 4:3 u jednoj od najluđih utakmica sezone.

Činilo se da će lako „crveni đavoli“ stići do pobede, pogađali su Markus Rašford u 5. i Rasmus Hojlund u 22. minutu, ali je u drugom poluvremenu došlo do raspada tima sa Old Traforda.

Junajted je u odbrani u potpunosti stao, pa je u 71. minutu Pablo Sarabija smanjio na 2:1, zatim je Skot Mektominej vratio dva gola višla, ali su Maks Kilman u 85. i Pedro Neto u petom minutu sudijske nadoknade doneli poravnanje.

A onda je Kobio Maino preuzeo stvar u svoje ruke – lukav šut iz kaznenog prostora završio je u mreži za veliku radost navijača ekipe iz Mančestera.

Junajted je tako zadržao nadu da će doći do mesta koje vodi u Evorpu, iako zaostaje za Aston Vilom čak osam bodova, dok je Vulverhempton sa šest bodova manje na četiri pozicije iza rivala i zauzima 11. mesto sa 29.

Premijer liga, 22. kolo

Utorak

Notingem Forest – Arsenal 1:2 (0:0)

(Avonji 89 – Gabrijel Žezus 65, Saka 72)

Fulam – Everton 0:0

Luton – Brajton 4:0 (3:0)

(Adebajo 1, 42, 56, Ogbene 3)

Kristal palas – Šefild junajted 3:2 (2:2)

(Eze 17, 27, Olise 67 – Brereton Dijaz 1, Mekati 20)

Aston Vila – Njukasl 1:3 (0:2)

(Votkins 71 – Šer 32, 36, Moreno 52. autogol)

Sreda

Mančester siti – Barnli 3:1 (2:0)

(Alvarez 16, 22, Rodri 46 – Al Dahil 90+3)

Totenhem – Brentford 3:2 0:1)

(Džonson 48, Udogi 49, Rišarlison 56 – Mope 15, Rišarlison 67)

Liverpul – Čelsi 4:1 (2:0)

(Žota 23, Bredli 39, Soboslaj 65, Dijaz 79 – Nkunku 71)

Četvrtak

Vest Hem – Bornmut 1:1 (0:1)

(Vord Praus 61 penal – Solanke 3)

Vulverhempton – Mančester junajted 3:4 (0:2)

(Sarabija 71 penal, Kilman 85, Neto 90+5 – Rašford 5, Hojlund 17, MekTominej 75, Mejnu 90+7)