Fudbaleri Čelsija i Liverpula odigrali su u Londonu nerešeno, 2:2, u 21. kolu engleske Premijer lige.

Poveo je Liverpul 2:0 golovima Sadija Manea u devetom i Mohameda Salaha u 26. minutu.

Mane je nakon velike greške Trevoha Čalobe izbio sam ispred golmana i udarcem levom nogom savladao nemoćnog Mendija. Sredinom poluvremena Salah je spretno iskoristio odlično proigravanje Aleksandra Arnolda i iskosa sa desne strane poslao loptu u mrežu.

Čelsi je uspeo do kraja poluvremena da stigne do izjednačenja. U razmaku od samo četiri minuta strelci za Čelsi bili su Mateo Kovačić u 42. i Kristian Pulišić u prvom minutu nadoknade poluvremena.

Prvo je Kovačić sjajnim udarcem iz voleja sa 20 metara pogodio desni ugao gola i smanjio prednost Liverpula, da bi do izjednačenja Čelsi stigao golom Pulišića nakon asistencije Ngola Kantea.

Ovaj rezultat bio je kao „poručen“ od strane Mančester sitija, pošto su se „građani“ osamili sa deset bodova viška u odnosu na Čelsi, odnosno 11 u odnosu na Liverpul, uz meč manje.

Čelsi će u narednom kolu gostovati Mančester sitiju, dok će Liverpul dočekati Brentford.