EPA-EFE/CLEMENS BILAN

Real i Napoli opravdali uloge favorita

Fudbaleri Real Madrida slavili su u Berlinu protiv Uniona sa 2:3 u poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona.

Madriđani su tako došli do 6. pobede u Ligi šampiona ove sezone i ujedno maksimalnog učinka, dok je Union okončao evropsku avanturu sa svega dva boda.

Luka Modrić je promašio penal za Real u 45. minutu, a već pre velike pauze je Kevin Foland to kaznio za 1:0.

Hoselu je sa dva gola u 61. i 72. minutu okrenuo utakmicu na „vodenicu“ Reala, ali je Kral doneo izjednačenje Unionu.

Pobendički gol bio je delo Danija Sebaljosa, koji je iskoristio asistenciju Džuda Belingema.

U okviru iste grupe, Napoli je na svom terenu pobedio Bragu sa 2:0 i tako osigurao plasman u nokaut fazu, dok je Braga otišla u Ligu Evrope.

Satci je dao autogol u 9. minutu, a pobedu je overio Viktor Osimen u 32. minutu.