AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Meč prepun uzbuđenja

Fudbaleri Totenhema odigrali su na gostujućem terenu nerešeno 2:2 protiv Brentforda, u utakmici 17. kola Premijer lige.

U engleskom fudbalu se tradicionalno na drugi dan Božića – „boksing dej“ igraju utakmice. Takmičenje u Premijer ligi nastavljeno je u ponedeljak, samo osam dana od finala Svetskog prvenstva u Kataru.

Brentford je poveo u 15. minutu golom Vitalija Janelta, a zatim je gol postigao Ajvan Toni, u 43. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Toni je ipak u 54. minutu bio strelac i udvostručio prednost domaćih. Totenhem je smanjio u 65. minutu golom Harija Kejna, a bod je obezbedio Pjer-Emil Hojbjerg pogotkom u 71. minutu.

Kejnu je ovo deseti gol na „boksing dej“ u karijeri, što dovoljno govori o tome koliko je raspoložen u ovom delu godine. Engleski golgeter je trenutno drugi najbolji strelac Premijer lige sa 13 golova, pet manje od Erlinga Holana.

Osim golova, tokom meča viđeno je još mnogo uzbuđenja. Obe ekipe su tražile penale nakon spornih situacija, a na kraju je viđeno čak 25 šuteva.

Totenhem je trenutno četvrti na tabeli sa 30 bodova. Brentford je osmi put odigrao nerešeno u Premijer ligi ove sezone i zauzima deveto mesto na tabeli sa 20 bodova.