Fudbaleri Bešiktaša pobedili su Geztepe u subotu sa 2:1 u meču 42. kola šampionata Turske i osvojili titulu prvaka te zemlje.

Adem Ljajić, srpski fudbaler koji nastupa za Bešiktaš postao je prvak, a koliko je bilo tesno u prvenstvenoj trci, pokazuje to da je šampion odlučen za jedan gol!

Konkretno Ljajić doprineo je svom timu sa dva gola i četiri asistencije na 22 odigrane utakmice i to je bilo dovoljno da u gol-razlici Bešiktaš bude bolji u odnosu na Galatasaraj.

Golove za Bešiktaš su protiv Geztepea postigli Domagoj Vida u desetom i Rašid Gezal u 69. minutu. Alpaslan Ozturk je umalo pokvario plan crno-belih, pogotkom u 24. minutu.

Samo nekoliko dana ranije, Galatasaraj je pobedio baš tim Bešiktaša sa 3:1 i nije mu bilo dovoljno, jer je Bešiktaš prvog maja svoju gol razliku „nabio“ sa sedam golova spakovanih Hatijasporu.

Inače, ovo je prva titula Bešiktaša od sezone 2016/2017 i četvrta u ovom veku.