Crvena zvezda vs Partizan Foto:Amir Hamzagić/Nova.rs

Fudbaleri Partizana slavili su u trećem pripremnom meču u Larnaki protiv bugarskog prvoligaša Boteva Vratse sa 1:0.

Partizan je u vođstvo doveo Mateus Saldanja u 24. minutu nakon sjajne akcije i taj rezultat je ostao na snazi do kraja meča.

Igor Duljaj je odmah izašao sa izuzetno napadačkom postavom i pružio je šansu novim igračima.

Botev je jesenji deo bugarskog prvenstva završio na pretposlednjem mestu i očekivalo se da će možda i ubedljivije slaviti Partizan.

Prve minute u crno-belom dresu upisali su i najveća pojačanja Leonard Ovusu i Jung Džun Goh.

Ovo je bio treći pripremni meč Partizana na Kipru. Crno-beli su u prvoj utakmici 20. januara pobedili Mladost iz Lučana 4:0, a četiri dana kasnije i kiparskog drugoligaša Aja Napu, takođe s 4:0.

Prolećni deo sezone u Superligi Srbije startuje 10. februara, a Partizan će u 20. kolu gostovati Javoru u Ivanjici.

Partizan – Botev 1:0

(Saldanja 24)

Partizan: Jovanović – Stojković, De Medina, Marković, Antić – Ovusu, Zahid, Natho – Kalulu, Trifunović, Saldanja;

Botev: Barios, Kostov, Mendoza, Traore, Kunde, Hristo, Mesi, Ačkov, Velev, Barbosa, Marko, Pareja

BONUS VIDEO Svašta se ovde dešavalo, ali… Gol je!