Fudbaleri Liverpula pobedili su, teže nego očekivano, na svom "Enfildu" Vest Hem rezultatom 2:1 (1:1), u utakmici sedmog kola Premijer lige.

Šampion Engleske je upisao petu pobedu od početka sezone i trenutno je prvi na tabeli sa 16 bodova, dok su „čekićari“ na 13. poziciji sa osam osvojenih bodova.

Pablo Fornals je u desetom minutu doneo prednost Vest Hemu posle loše reakcije Gomeza, a izjednačio je Mohamed Salah u 42. minutu iz penala.

Trener „redsa“ Jirgen Klop je u 70. minutu u igru uveo Dioga Žotu i Džerdana Šaćirija i ispostavilo se da je pogodio sa izmenama.

Žota je samo sedam minuta zatresao mrežu Vest Hema, taj gol je poništen zbog faula, ali je ipak Portugalac doneo pobedu svom timu.

U 85. minutu Šaćiri je poslao sjajnu loptu u prostor, Žota je utrčao i zakucao je u gol Vest Hema za konačnih 2:1.

Podsetimo, upravo je Žota u prošlom kolu doneo pobedu „redsima“, pošto je takođe pri rezultatu 1:1, pogodio mrežu Šefild junajteda za konačnih 2:1.

Fudbaleri Liverpula će u narednom kolu gostovati Mančester sitiju, dok će Vest Hem dočekati Fulam.