Liverpul izbegao senzaciju i plasirao se u finale.

Fudbaleri Liverpula pobedili su Viljareal rezultatom 3:2 i nakon pobede od 2:0 u prvom meču uspeli da se plasiraju u finale Lige šampiona.

Nije bilo sve tako lako za ekipu Jirgena Klopa.

Poveo je Viljareal već u trećem minutu posle odlične akcije koju je ispratio Dija i poslao loptu u praznu mrežu.

Do kraja prvog poluvremena je Viljareal uspeo da anulira zaostatak iz prvog meča. Kokelan je sjajno reagovao na loptu koju je poslao Kapue i ceo stadion je pao u trans.

Ipak, Klop je uveo Dijaza u nastavku i promenio ritam utakmice.

Prvo je Fabinjo izbegao ofsajd zamku i na asistenciju Salaha iznenadio golmana Viljareala Ruljija kome udarcem protura loptu kroz noge.

To je bio veliki šok za domaći tim koji pet minuta kasnije kapitulira po drugi put. Dijas se sjajno snašao i krunisao odličnu partiju za izjednačenje na 2:2.

Engleski tim je dokrajčio Viljareal kada je Mane iz kontranapada obišao Ruljija i postavio konačan rezultat.

Liverpul je ovom pobedom obezbedio plasman u finale Lige šampiona i 28. maja će igrati sa boljim iz duela Real Madrid – Mančester siti, a Engleski tim ima prednost od 4:3.