Van Dajk i Salah Foto:EPA-EFE/NIGEL RODDIS

Veliki kamen je spao s leđa navijača "redsa".

Menadžer Liverpula Jirgen Klop rekao je da će fudbaleri Mohamed Salah i Virdžil Van Dajk biti dobro, posle povreda zbog kojih su ranije morali da završe utakmicu sa Čelsijem.

Liverpul je u nedelju osvojio FA Kup, pošto je posle jedanaesteraca pobedio Čelsi sa 6:5. Salah je u drugom poluvremenu napustio teren zbog povrede prepone.

Van Dajk je izašao iz igre na kraju regularnog dela meča. Utakmica je posle regularnog dela i produžetaka završena nerešeno 0:0.

„Razgovarao sam sa obojicom posle utakmice i obojica su dobro. Sve što znamo je da nije ništa veliko, ali naredna utakmica je u utorak. Mislim da će obojica biti dobro“, rekao je Klop, preneo je Skaj.

Van Dajk je bio dobro raspoložen posle utakmice, igrao je i skakao, a pobedu je slavio i Salah.

FK Liverpul
FK Liverpul; Foto: EPA-EFE/NEIL HALL

Liverpul je osvojio dva trofeja ove sezone i bori se za još dva – titulu u Premijer ligi i u Ligi šampiona.

U prvenstvu ostale su utakmice protiv Sautemptona (utorak) na gostovanju i Vulverhemptona na Enfildu 22. maja. Finale Lige šampiona protiv Real Madrida igra se 28. maja u Parizu.

Salah je ove sezone postigao 30 golova za Liverpul u svim takmičenjima, a pregovara sa upravom o nastavku saradnje, pošto mu ugovor ističe 2023. godine.

Dva kola pre kraja Premijer lige Liverpul ima 86 bodova, tri manje od vodećeg Mančester sitija.

BONUS VIDEO: Fulam – proslava titule i povratak u Premijer ligu