Fudbalski klub Liverpul zvanično je zatražio da se objavi audio snimak iz VAR sobe tokom poništavanja regularnog gola koji je postigao Luis Dijaz u subotnjem meču protiv Totenhema, objavio je britanski javni servis BBC.

U 34. minutu sporne utakmice, kod rezultata 0:0, Dijaz je postigao gol koji nije priznat posle pregleda u VAR sobi, iako Kolumbijac nije bio u ofsajdu.

Sudijska komisija je juče objavila da je nepriznavanje gola „značajna ljudska greška“, ali u Liverpulu nisu zadovoljni tim objašnjenjem, pa su zato zatražili da se objavi snimak razgovora sudija koje su donele pogrešnu odluku.

Liverpul je izgubio od Totenhema rezultatom 1:2, a meč je okončao sa devet igrača, jer su isključeni Kurtis Džons u 26. i Diogo Žota u 69. minutu.

Liverpul bi pobedom u Londonu postao lider Premijer lige i preskočio bi Mančester Siti.