Fudbaleri Livetrpula savladali su Arsenal 3:1 u derbiju 3. kola Premijer lige i tako se revanširali londonskom klubu za poraz u Komjuniti šildu pre mesec dana.

Domaćin je od prvog sudijskog zvižduka krenuo sa ofanziviom, a šanse da načnu Arsenal propustili su Van Dajk, Mane i Aleksander-Arnold. Neiskorišćene prilike došle su na naplatu u 25. minutu kad je Lakazet iskoristio lošu reakciju Robertsona koji je praktićno spojio sa golom francuskog golgetera.

Radost „tobdžija“ trajala je samo tri minuta jer je Mane već u narednom napadu Liverpula matirao Lenoa. Golman Arsenala odbranio je udarac Salaha, ali je Senegalac bio na pravom mestu i prosledio loptu u mrežu.

Potpuni preokret na „Enfildu“ režirali su defanzivci šampiona Premijer lige. Aleksander-Arnold je uputio centaršut sa desnog boka, a Robertson na pe metara primirio loptu i poslao je u gol.

Rezultat iz 34. minuta ostao je na snazi sve do 88. minuta kad je Diogo Žota, posle samo osam minuta provedenih u igri, golom ukrasio premijerligaški debi za Liverpul.

Portugalac koji je u tim Jirgena Klopa stigao iz Vulverhemptona našao se na pravom mestu posle intervencije Davida Luiza, dočekao je odbijenu loptu na 15 metara od gola rivala i preciznim udarcem stavio tačku na susret.

Pobedom nad Arsenalom, Liverpul je očuvao stopostotan učinak posle tri kola, pošto je prethodno savladao Lids i Čelsi, dok je tim Mikela Artete posle slavlja nad Fulamom i Vest Hemom pretrpeo prvi poraz.

Liverpul će u narednom kolu gostovati Aston Vili, dok Arsenal očekuje susret sa Šefild junajtedom na svom terenu.