EPA-EFE/PETER POWELL

Odavno više ekipa nije bilo u borbi za tron

Fudbaleri Liverpula bez problema su pobedili Notingem Forest sa 3:0 na domaćem terenu u okviru 10. kola Premijer lige.

Pitanje pobednika rešeno je već u prvom poluvremenu, kada su strelci bili Diogo Žota i Darvin Nunjez.

U drugom poluvremenu je Mohamed Salah samo potvrdio pobedu „redsa“, dok je u nadoknadi vremena poništen pogodak Kodija Gakpa.

Treba istaći i da je Dominik Soboslai dominirao u veznom redu, a upisao je i dve asistencije.

Liverpul je sada na 23 poena i zauzima 4. mesto na tabeli, dok je Notingem Forest na 16. poziciji sa 10 bodova.

U istom terminu odigrana je i utakmica između Aston Vile i Lutona, a domaćin je slavio sa 3:1.

Strelci za Vilu bili su Mekgin i Musa Diabi, koji je i asistirao za autogol Lokiera u 62. minutu.

Luton je postigao počasni gol uz mnogo sreće, pošto su se spetljali Konsa i golman Martinez.

Aston Vila je sada peta na tabeli sa 22 boda, dok je Luton 18. sa svega pet.

Sve rezultate, strelce i tabelu Premijer lige pogledajte ispod.