Fudbaleri Liverpula pobedili su Vest Hem sa 1:0 u meču 12. kola Premijer lige.

Liverpul je jedini gol postigao u 22. minutu kada je sjajno reagovao Darvin Nunjez. Cimikas mu je sa leve strane centrirao, a Nunjez je glavom zatresao mrežu.

Liverpul je tokom prvog dela igre imao i pogođenu stativu, a Nunjez je bio raspoložen za igru.

Međutim, i Vest Hem je imao nekoliko velikih šansi. Džerod Bouven je u 45. minutu promašio penal, a Alison Beker je počeo da se profiliše kao junak svog tima.

Gomez je prethodno napravio faul u svom šesnaestercu, sudija Stjuart Atvel je pogledao VAR snimak i pokazao ka beloj tački.

Bouven se nije proslavio, a nije ni Tomaš Souček u završnici susreta. Igrao se 86. minut kada je Souček dobio loptu pred praktično praznim golom.

Međutim, uspeo je šut sa svega nekoliko metara da mu koliko-toliko skrene Džejms Milner, lopta je na putu dokačila malo i Alisona i Souček čist zicer nije pretvorio u gol za 1:1.

Liverpul posle ovog kola ima 16 bodova i skočio je na sedmo mesto Premijer lige, dok je Vest Hem na 13. mestu sa 11 bodova.

Istog dana je Čelsi remizirao bez golova sa Brentfordom. I „plavci“ i njihov rival su imali po pet šuteva u okvir gola, ali niko nije mogao da zatrese mrežu u jednom od najneefikasnijih kola Premijer lige.