Fudbaleri Liverpula pobedili su Arsenal sa 2:0 i plasirali se u finale engleskog Liga kupa.

Tim Jirgena Klopa je u revanšu savladao londonski klub na svom stadionu, pošto je u prestonici Engleske bilo nerešeno bez golova.

„Redsi“ su tako overili svoje prvo finale na Vembliju posle šest godina, a strelac oba pogotka je bio Diogo Žota.

Žota je odlično popunio mesto koje je ostalo upražnjeno izostankom Mohameda Salaha i Sadija Manea. Obojica igraju na Afričkom kupu nacija.

Arsenal je dobro počeo meč, a Aleksandre Lakazet je pogodio okvir gola Liverpula iz slobodnog udarca.

Taj nagoveštaj opasnih „tobdžija“ ugasio je Žota u 19. minutu kada je doveo svoj tim u prednost 1:0.

Izabranici Mikela Artete su preko Lakazeta promašili i svoju najbolju šansu posle odmora između poluvremena, a Liverpul je to kaznio drugim golom.

Igrao se 77. minut kada je Žota dobio dobar pas Trenta Aleksander-Arnolda i kada je ponovo savladao Arona Ramsdejla za konačnih 2:0.

Ovaj gol je bio predmet VAR provere, pošto je isprva procenjeno da je bio ofsajd.

Da sve bude još gore po poražene, Tomas Partej je u finišu meča dobio drugi žuti karton, pa je Arsenal meč završio sa desetoricom.

Liverpul se vraća u finale Liga kupa prvi put posle 2016. kada je na Vembliju izgubio od Mančester sitija. Podsećamo, rival Liverpula u finalu biće ekipa Čelsija, koja je eliminisala Totenhem sa 2:0 i 1:0 u dva meča svog polufinala.

BONUS VIDEO: Najbolji golovi svakog tima Bundeslige u prvom delu dezone 2021-2022