Oglas

Argentina's forward #15 Nicolas Gonzalez and Argentina's forward #10 Lionel Messi
Thomas COEX / AFP / Profimedia / Thomas COEX / AFP / Profimedia

FOTO Argentinci ukrali beleške Pikfordu, pogledajte reakciju Mesija: Otkriveno šta je bio tajni plan Engleske od starta

16. jul. 2026. 10:06

Argentinci nisu ostavili nijedan kamen neokrenut nakon što su sa 2:1 eliminisali Englesku iz borbe za titulu prvaka sveta. Tako su pronašli i šta je bio plan "Gordog Albiona".

Oglas

U centru pažnje našla se flašica golmana Džordana Pikforda, koja je nakon utakmice završila u rukama argentinskih fudbalera. Na njoj su bile zalepljene detaljne beleške koje je čuvar mreže Engleske pripremio za eventualno izvođenje penala.


Na papiriću su se nalazila imena gotovo svih argentinskih reprezentativaca, uz precizna uputstva poput "skoči levo", "skoči desno", "ostani na sredini", ali i detaljnije procene poput "sačekaj reakciju" ili "odluka u trenutku".

Za Lionela Mesija stajala je napomena: "Lažnjak ulevo – skoči udesno", za Enca Fernandeza "ostani na sredini", za Hulijana Alvaresa "skoči ulevo", dok je za Lautara Martinesa pisalo "skoči udesno".

U jednom trenutku su doneli tu flašicu i pokazali Mesiju, a on je ovako reagovao.

Na kraju, međutim, Pikfordove beleške nisu imale nikakvu praktičnu vrednost.

Engleska je vodila sve do 86. minuta, kada je Enco Fernandes spektakularnim pogotkom doneo izjednačenje, da bi samo četiri minuta kasnije Lautaro Martines glavom pogodio za 2:1 i odveo Argentinu u finale, bez potrebe za penal-serijom.

Posle poslednjeg sudijskog zvižduka jedan član stručnog štaba Argentine pokazao je flašicu najpre Mesiju, a zatim i Fernandezu. Vezista Čelsija pronašao je svoje ime među beleškama, pročitao šta je Pikford planirao da uradi i uz osmeh prokomentarisao "tajni plan" engleskog golmana.

Ovako pripremljene flašice već godinama predstavljaju standardnu praksu kod golmana uoči mogućeg izvođenja penala. Pikford ih je koristio i tokom Evropskog prvenstva 2024, kada su mu pomogle da odbrani penal Manuelu Akanđiju.

Ovoga puta, međutim, završile su kao neobičan trofej u rukama Argentinaca. Penali nisu ni došli na red, a Pikfordov detaljno razrađen plan ostao je samo zanimljiv suvenir posle meča koji je Englesku ostavio bez finala Mundijala.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare