Slavlje Buruka Jilmaza nakon pogtoka protiv Lensa

Fudbaleri Lila pobedili su na gostovanju u Lensu, rezultatom 3:0 u prvoj utakmici 36. kola Lige 1 i napravili veliki korak ka osvajanju titule.

U sudaru dva kluba čiji se navijači istinski mrze, lider Lil je uspeo da dođe do važne pobede u borbi sa PSŽ-om za šampionsku titulu.

Lil je poveo na samom startu kada 35-godišnji Burak Jilmaz uspešno realizovao jedanesterac i potvrdio veliku formu u kojoj se nalazi. Turski veteran je u 40. minutu još jednom savladao domaćeg golmana Žan-Luja Leku i već tada je moglo da se pretpostavi da će gosti odneti sva tri boda iz lokalnog derbija sa Lensom.

Između ta dva gola, domači su ostali i sa igračem manje jer je Mišelin dobio drugi žuti karton.

To je Lilu olkašalo posao pa je do kraja preko Džonatan Dejvid u 60. minutu došao do ubedljive pobede.

Lil dva kola pre kraja ima 79 bodova, četiri više od Pari Sen Žermena, koji svoj meč 36. kola igra u nedelju u Renu.

Praktično, popularne „doge“ još dve pobede dele od titule. U slededećem kolu dočekuju Sent Etjen, a u poslednjem gostuju Anžeu. Ukoliko dobiju oba meča biće novi šampioni Francuske.