U sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena Lil je došao do nedostižne prednosti.

Fudbaleri Lila savladali su Olimpiju iz Ljubljane 2:0 u prvom kolu grupne faze Lige konferencija.

Pročiatajte još

Francuska ekipa od samog starta je imala veliku terensku inicijativu. Slovenci su se uglavnom branili. Lil je uputio čak osam šuteva, od toga pet u okvir u prvom delu utakmice. Francuska ekipa propustila je nekoliko odličnih prilika. Lil je načeo mrežu gostiju u 43. minutu kada je Džonatan Dejvid bio precizan sa bele tačke.

Jedan od podataka koji pokazuje koliko su gosti bili nemoćni u napadu u prvih 45 minuta je taj da nisu uputili nijedan šut.

U drugom poluvremenu, Slovenci su bioli mnogo angažovaniji u napadu. Uputili su osam šuteva u nastavku, ali nijedan bio doivoljno dobar da savlada golmana Lila Lukasa Kavalera. Domaći su slomili otpor gostiju u overili pobedu u četvrtom minutu sudijske nadokande kada je pogodio Jusuf Jaziči.

U grupi sa Olimpijom i Lilom nalaze se još i Slovan iz Bratislave i Klaksvik sa Farskih Ostrva.