Zenit je pobedio Malme rezultatom 4:0 u okviru drugog kola Lige šampiona u grupi H i tako došao do svojih prvih bodova.

Ruski tim je poveo već u 9. minutu preko Klaudinja, da bi prednost duplirao Kuzjaev početkom drugog poluvremena. Sutormin je u 80. minutu postigao evrogol, a Mendel u nadoknadi stavio tačku. Malme je u drugom poluvremenu ostao i sa igračem manje jer je crveni karton dobio Ahmelhodžić.

Zenit je od starta krenuo ofanzivno sa namerom da što pre dođe do gola i to se ubrzo isplatilo.

Posle nekoliko solidnih napada i jedne prilike za Dzjubu, usledila je odlična akcija domaćih koja je u 9. minutu dovela do prednosti.

Santos je odlično prošao po levoj strani i ušao u kazneni prostor, a onda po zemlji pronašao Klaudinja na desetak metara od gola koji je iz prve šutirao i doveo Zenit u vođstvo.

Zenit je do kraja prvog poluvremena imao inicijativu i loptu u nogama, ali nije više stvorio ozbiljnu priliku do pauze.

Sa druge strane, Malme je imao par solidnih pokušaja koji su došli posle akcija Birmančevića, ali nije bilo velike opasnosti po gol domaćih.

Već na startu drugog poluvremena je sve bilo rešeno.

Prvo je Kuzjaev posle samo tri minuta postigao gol glavom za 2:0, a samo pet minuta kasnije je Ahmelhodžić zbog igranja rukom kojim je sprečio stopostotnu priliku dobio crveni karton i više nije bilo dileme.

Do kraja meča je Zenit sjajnim golom Sutormina sa distance i Mendela nadoknadi došao do ubedljive pobede.

Šampion Rusije sada ima tri boda, dok je Malme bez bodova i postignutog gola.

Zenit – Malme 4:0 (0:0)

(Klaudinjo 9 Kuzjaev 49, Sutormin 80, Mendel 90+4)

Stadion: Gasprom Arena.  Sudija: Tasos Sidropulos

Zenit: Kristjuk, Rakicki Čistjakov, Barios, Santos (od 84. Krugovoj), Vendel, Kuzajev (od 76. Azmun), Sutormin (od 84. Kravcov), Klaudinjo (od 75. Erohin), Dzjuba (od 84. Mostovoj), Malkolm

Malme: Dalin, Brorson (od 88. El), Milsen, Ahmehodžić, Larson, Rakip (od 56. Olson), Kristiansen, Inosent (od 62. Penja), Berget, Birmančević (od 88. Nalić), Čolak (od 63. Abubakari).

Grupa H

Zenit – Malme 4:0 (1:0)

(Klaudinjo 9, Kuzjaev 48, Sutormin 80, Vendel 90+4)

20:45 Čelsi – Juventus

U drugom meču u Bergamu, Atalanta je uspela da dođe do sva tri boda. Sjajnu akciju Duvana Zapate je u drugom poluvremenu krunisao Pesina, jedan od heroja Italije na Evropskom prvenstvu.

Atalanta je postigla i gol u prvom delu, kada je Loper poslao loptu u sopstvenu mrežu, ali je poništen zbog ofsajda.

Ekipa iz Bergama  sada ima četiri boda, dok je Jang Bojs ostao na tri.

Atalanta – Jang Bojs 1:0 (0:0)

(Pesina 68)

Stadion: Gevis.  Sudija: Feliks Brih.

Atalanta: Muso, Đimšiti, Demiral, Toloj, Gosens, Frojler (od 90. Kompejners), De Ron, Zapakosta (od 90. Pecela), Pesina (od 75. Pašalić), Malinovski (od 75. Mjuriel), Zapata

Jang Bojs: Balmos, Hefti (od 83. Maseras), Kamara, Loper, Garsija, Pereira, Siero (od 69. Mambimbi), Ela (od 66. Rider), Ebišer (od 83. Spilman), Ngamelu, Siebaču (od 66. Kanga)

Grupa H

Atlanta – Jang Bojs 1:0 (0:0)

(Pesina 68)

20. 45 Mančester junajted – Viljareal

Sve detalje ste mogli da pratite u našem blogu

Kraj! Dve pobede domaćih timova

Zenit je razbio Malme sa 4:0, dok je Atalanti bio dovoljan minimalac i golom Pesine savladali Jang Boj sa 1:0.

90′ Četiri minuta nadoknade

Deluje da oba tima čekaju da vreme istekne, jer je već odavno jasno da je Zenti došao do tri boda.

Gol Atalante

88′ Birmančević izlazi iz igre

Birmančević je posle solidne partije izašao iz igre i tako ni u drugom meču u grupnoj fazi nije uspeo da dođe do gola ili asistencije.

Gooool! Zenit gazi Malme, 3:0!

Sutormin prima precizno dodavanje i onda šalje pravi projektil sa distance koji dolazi u onji levi gao. Kakav gol

Ludnica u Bergamu, Atalanta vodi

Duvan Zapata je poslao pas koji je primio Mateo Pesina i pogodioiz blizine.

67′ Šansa za Dzjubu, Zenit želi da razbije Malme

Ofanziva Zenita koji koristi igrača više. Nekoliko solidnih šansi, poslednju u nizu je imao Dzjuba.

Drugi gol Zenita

53′ Crveni karton za Malme!

Raspad sistema u Malmeu. Ahmelhodžić je rukom sprečio da Kuzjaev izađe sam ispred golmaa i dobio je žuti karton. Međutim na sugestiju VAR sobe, grčki sudija je pregledao snimak i švedski tim je ostao sa igračem manje.

49′ Goooool! Zenit vodi sa 2:0

Opet se isplatila ofanziva domaćih. Kuzjaev je krunisao lepu akciju udarcem glavom i duplirao prednost svoje ekipe. Zenit – Malme 2:0.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Nadamo se da će oba meča biti mnogo efikasnija.

45′ Kraj prvog poluvremena, malo toga smo videli

Osim gola na startu meča, prilično dosadna utakmica u Rusiji, a ni na drugom meču nije bilo mnogo zanmljivije.

36′ Gužva pred golom Zenita

Kristijansen je izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane, a posle njegvog centaršuta se stvorila gužva u petercu, ali se Zenit odbranio

Gol Zenita

19′ Šansa za Malme

Kristijansen je dobio odličnu loptu i iz blizine snažno šutirao, ali je bio neprecizan i prilika je propala.

Drama u Italiji

Atalanta je povela autogolom Švajcaraca, ali je posle gledanaja VAR-a poništen zbog ofsajda koji je prethodio.

13′ Birmančević u akciji i odmah šansa

Ponovo je Birmančević napravio problem odbrani i uposlio Čolaka koji šutira sa ivice kaznenog i zamalo lopta prolazi pored stative.

9′ Gooool! Zenit vodi sa 1:0

Odlična akcija domaćih. Lopta je posle odličnog prodora po levoj strani stigla do Klaudinja, koji ne propušta priliku da sa 7-8 metara iskoristi zicer.

7′ Dobra akcija Birmančevića

Prošao je Birmančević po levoj strani, i napravio problem Zenitu. Posle njegovog ubačaja u kazneni prostor lopta je tišla na desnu stranu, a nakon centaršuta i lepa prilika,, ali udarac je otišao preko gola.

3′ Dzjuba je bio u dobroj šansi

Zenit je sabio Malme u kazneni prostor i već u trećem minutu došao do šanse. Lopta je stigla do Dzjube koji se desetak metara šutirao, ali je udarac bio izblokiran i propala je dobra prilika.

1′ Počele su utakmice