Zanimljivo veče u Ligi šampiona kulminiralo je utakmicom Juventus - Ferencvaroš, na kojoj je Stara dama umalo ostala bez pobede, bilo je 2:1 golom tek u 92. minutu! Usput, Erling Holand je dao dva gola u pobedi Dortmunda nad Brižom od 3:0 i postavio rekord.

U prve dve utakmice, režirani su trileri sa kasnim golovima, Sevilja i Čelsi su pobedili golovima u nadoknadi.

Onda su u novim mečevima Borusija i Barselona dominirali, iako se činilo da katalonski klub neće lako do pobede. Prvi gol Barsa je dala u 52. minutu, ali je na kraju bilo čak 4:0.

Što se Holanda tiče, postao je prvi igrač koji je došao do 15 golova na svojih prvih 12 mečeva u Ligi šampiona, čime je oborio rekord Ronalda.

Mančester junajted je sa dva rana gola Bruna rutinski pobedio Bašakšehir (4:1), a Juventus je golom Morate u 92. minutu pobedio Ferencvaroš, za koji je odličan meč odigrao Abraham Frimpong, nekadašnji igrač Crvene zvezde.

Golman Ferencvaroša je tragičar, u nadoknadi je katastrofalno reagovao pri šutu Španca, poklonivši mu ulogu heroja utakmice.

Od srpskih igrača, Nemanja Matić je igrao od 82. minuta za Mančester junajted, Sergej Milinković Savić nije konkurisao zbog koronavirusa, Danijela Aleksića nije bilo ni u protokolu Bašakšehira.

Uz Sevilju i Čelsi, dalji plasman su već obezbedili Juventus i Barselona, četiri kola pre kraja.

Liga šampiona, utorak:

Grupa E, Krasnodar – Sevilja 1:2

(Vanderson 56 – Rakitić 4, El Hadadi 95)

Grupa H, Mančester junajted – Bašakšehir 4:1

(Fernandeš 7, 19, Rašford 33p, Džejms 92 – Turuč 75)

PSŽ – Lajpcig 1:0

(Nejmar 11p)

Tok mečeva:

92′ I Juventus je došao do pobede

Morata je junak Stare dame, loše je reagovao golman Ferencvaroša, svi bodovi ostaju u Torinu.

92′ Džejms je strelac za Junajted, 4:1!

Posle gola Turuča, Đavoli su se vratili na +3!

82′ Matić u igri

Naš bivši reprezentativac dobio je šansu umesto Marsijala.

63′ Barsa vodi sa 2:0

U taboru Dinama su ovo teško podneli… Brajtvajt je strelac.

60′ Impresivan učinak Holanda

Norvežanin je prvi igrač koji je dao 15 golova u svojih prvih 12 mečeva Lige šampiona!

55′ Lacio vodi sa 3:1

Imobile je iznudio lukavo penal, zatim ga i realizovao!

52′ Barsa slomila otpor Dinama

Desetkovana je Barsa, nema ni Mesija, pa je Dinamo dugo odolevao. Dest je u 52. minutu iskoristio pas Brajtvajta za vođstvo, to mu je ujedno prvenac za klub!

50′ Nema promena rezultata

Miruju mreže na startu 2. dela igre, a u Zenitu je „požuteo“ Lovren, propustiće naredni meč.

45′ Poluvreme, Sančo je strelac

Vodi Dortmund sa 2:0, Sančo je iz slobodnjaka pogodio rašlje!

34′ Ko drugi?

Ronaldo je izjednačio na pas Kvadrada, nije mogao Ferencvaroš ovo nikako da odbrani. Zanimljivo je da je ovo prvi gol za Portugalca u novoj sezoni Lige šampiona.

27′ Dzjuba vraća Zenit u život!

Posle skandala, Dzjuba je pokazao da ga to ne dotiče. Dao je novi gol, i to samo tri minuta posle pogotka Parola za 2:0.  U međuvremenu, Bruno je doneo Junajtedu 2:0 protiv Turaka, Holand je iz kontre bio nepogrešiv za 1:0 u duelu Borusija – Briž.

20′ Vodi Ferencvaroš!

Uzuni je strelac, posle dodavanja Tokmaka Nguena, nekadašnjeg pika Partizana. Veliki šok za Staru damu već na startu utakmice protiv mađarske ekipe!

17′ Kakva odbrana Ferencvaroša!

Dibuš je majstorski i refleksno desnom nogom odbrano dobar šut Dibale. Inače, u odbrani Ferencvaroša protiv Juventusa, starter je Abraham Frimpong, nekadašnji štoper Zvezde.

11′ Penal za PSŽ

Nejmar je strelac, Parižani vode sa 1:0 protiv Lajpciga. Pročitan je udarac Brazilca, ali je udarac bio neodbranjiv.

10′ Vodi i Mančester junajted

Projektil Bruna pod prečku, atraktivan gol protiv turskog Bašakšehira. Inače, Matić je na klupi Junajteda, Danijel Aleksić nije ni u protokolu turskog prvaka.

5′ Gol Imobilea!

Sjajan gol Italijana, kog nije bilo zbog koronavirusa. Lacio vodi protiv Zenita!