PSŽ je slavio protiv Real Sosijedada sa 2:0.

Fudbaleri PSŽ-a savladali su Real Sosijedad na svom terenu 2:0 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

#related-news_0

Kilijan Mbape je promašio šansu u šestom minutu. Potom je Real Sosijedad zaigrao znatno bolje. U 15. minutu je Brais Mendez propustio veliku šansu, a potom je i tri minuta kasnije Takefusa Kubo imao veliku priliku.

Japanac je iskreirao šansu u 22. minutu za Andrea Silvu, čiji šut glavom je otišao pored gola.

Nije bilo golova u prvom delu utakmice.

U nastavku je na terenu postojao samo PSŽ.

Francuska ekipa je dominirala na terenu. „Sveci“ su slomili otpor protivnika u 58. minutu kada je Kilijan Mbape pogodio na asistenciju Markinjosa. Konačan rezultat postavio je Bredli Barkola u 71. minutu.

Revanš ove dve ekipe će biti 5. marta u Španiji.

U isto vreme su igrali i Lacio i Bajern u Rimu i domaća ekipa je bila bolja rezultatom 1:0 a jedini gol je postigao Ćiro Imobile sa bele tačke u 69. minutu nakon penala koji je skrivio Dajo Upamekano zbog čega je Francuz dobio direktan crveni karton.

Kopenhagen – Mančester siti 1:3

(Matsen 34 -De Brujne 11. Silva 45+1, Foden 90+2)

Stadion: Parken: Sudija: Sančez Martinez

Kopenhagen: Grabara, Diks, Vavro, Mekena, Jelert, Matson (od 81. Larson), Jensen, Gonkalveš (od 70. Hojlund), Eljunusi, Klaeson (od 55. Kornelijus), Ačuri (od 81. Sorensen)

Mančester siti: Ederson, Ake, Dijaš, Stones, Voker, Silva (Nunjes 78′), Rodri, Griliš (od 21. Doku), De Brujne, Foden, Holan

Liga šampiona, osmina finala

Utorak, 13. februar

Kopenhagen – Mančester Siti 1:3 (1:2)

(Matsen 34 – De Brujne 10, Silva 45+1, Foden 90+2)

Stadion: Park Prinčeva, Sudija: Marko Guida

PSŽ: Donaruma, Hakimi, Markinjos, Pereira (od 72. Lukas Ernandez), Beraldo, Zair Emeri, Ruiz, Vitinja, Barkola (od 72. minuta Asensio), Dembele (od 83. minuta Kolo Muani), Mbape

Real Sosijedad: Remiro, Galan (od 88. minuta Aramburu), Le Normand, Zubeldia, Traore, Merino, Zubimendi, Mendez, Kubo, Baraneča (od 66. minuta Zakarjan), Andre Silva (od 78. minuta Sadik)

PSŽ - Real Sosijedad 2:0 (Mbape 58, Barkola 71), Lacio - Bajern - 1:0 (Imobila 69, penal)