Četiri remija u najjačoj grupi Lige nacija

Fudbaleri Engleske i Italije remizirali su 0:0 na stadionu „Molinju“ u okviru trećeg kola Lige nacija.

Englezi su tokom većeg dela utakmice bili bolji rival, ali je ipak Italija imala prvu šansu preko Davidea Fratesija koji je šutirao pored gola.

Ređale su se šanse za Tamija Abrahama, Mejsona Maunta, Džeka Griliša i Rahima Sterliga, ali nijedna nije pretvorena u gol.

Italija je poslednju pravu priliku imala u 62. minutu kada je Đovani di Lorenco šutirao, ali je Aron Remsdejl odbranio i spasao svoj tim.

Do kraja utakmice pripretio je samo još Hari Kejn, ali je njegov šut završio iznad prečke.

U okviru iste grupe igrali su i Mađarska i Nemačka, a duel je završen rezultatom 1:1. Nađi je doveo Mađare u prednost već u šestom minutu, ali je Hofman ubrzo poravnao i postavio konačan rezultat.

Na iznenađenje mnogih, Mađarska nije posustajala, meč je završila sa istim brojem šuteva kao i favorizovani rival, koji sem gola nijednom nije ozbiljno pripretio golmanu Gulačiju.

Što se stanja u grupi 3 tiče, Italija ima pet bodova, Mađarska četiri, Nemačka tri, a Engleska samo dva nakon tri kola.

Dva remija viđena su i u grupi 4, gde su snage odmerili Holandija i Poljska, odnosno Vels i Belgija.

Poljaci su imali vođstvo od 2:0 protiv Holanidje u gostima, a strelci su bili Meti Keš i Pjotr Zijelinski. Ipak, Holanđani su za tri minuta uspeli da postignu dva gola i preko Klasena i Damfrisa izjednače na 2:2, što je bio i konačan rezultat.

Imao je šansu Memfis Depaj da donese pobedu svojoj selekciji, ali je u nadoknadi vremena promašio penal, pa je Poljska ipak izvukla bod.

Iznenađenje večeri napravio je Vels, koji je remizirao protiv Belgije 1:1.

Ampadu je postigao gol za „zmajeve“ u petom minutu, ali je on poništen zbog ofsajda. Belgijanci su više napadali tokom prvog poluvremena, ali je nagrada stigla tek početkom drugog dela, kada je Juri Tilemans pogodio za vođstvo od 1:0.

Vels nije klonuo duhom, preokrenuo je odnos šuteva u svoju korist, a hrabra igra nagrađena je golom 21-godišnjeg Brenana Džonsona u 86. minutu.

Nakon tri kola Holandija ima sedam bodova, Belgija i Poljska imaju po četiri, dok je Vels došao do prvog boda u toj grupi.