Utakmice trećeg kola Lige nacija odigrane u utaorak uveče donele su pregršt uzbuđenja.

Fudbaleri Nemačke i Švajcarske remizirali su u Kelnu u susretu koji je ukrasilo šest pogodaka (3:3).

Goleadu je počeo Mario Gavranović pogotkom glavom u 5. minutu, a prednost gostiju udvostručio je Frojler atraktivnim lob udarcem u 26. minutu.

Zaostatak „pancera“ samo dva minuta kasnije smanjio je Verner koji je posle slaloma od skoro 30 metara iz srca šesnaesterca plasirao loptu u dalji ugao.

U 55. minutu Haverc je postigao gol za 2:2, a već u 57. Gavranović je ponovo doneo radost Švajcarcima.

Konačnih 3:3 postavio je Gnabri u 60. minutu atraktivno petom prosledivši asistenciju Vernera u mrežu gostiju.

U sitoj grupi Španija je pretrpela prvi poraz posle 15 utakmica, a bolji od izabranika Luisa Enrikea bili su Ukrajinci koji su pogotkom Cigankova u 76. minutu stigli do pobede.

Španija je trenutno prvoplasirana sa 7 bodova, dok po jedan manje imaju Nemci i Ukrajinci. Poslednji tim u grupi je Švajcarska sa dva boda.