Uzbudljivo fudbalsko veče, dobili smo još deset učesnika Lige Evrope

Fudbaleri Olimpijakosa savladali su Apolon nakon penal serije u kojoj je bilo 3:1 i na taj način overili plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, baš kao i u prvoj utakmici. Nakon dodatnih 30 minuta rezultat se nije menjao, pa se pristupilo izvođenju penala.

Olimpijakosovi fudbaleri su bili sigurni u prve tri serije, dok je Apolon od četiri penala promašio tri i omogućio pobedu rivalu.

Malme je u gostima savladao Sivaspor sa 2:0, a strelac prvog gola bio je srpski internacionalac Veljko Birmančević.

Pogodio je i Telin u 90. minutu, pa je Malme sa ukupnim rezultatom 5:1 otišao u Ligu Evrope.

Plasman u drugo po snazi evropsko klupsko takmičenje u četvrtak su obezbedili i AEK Larnaka, Ludogorec, HJK, Fenerbahče, Omonija, Šerig, Cirih i Ferencvaroš.

Žreb za grupnu fazu Lige Evropa je na programu od 13 sati.