Nantes Juventus Foto:JB Autissier / imago sportfotodienst / Profimedia

Juventus, Bajer Leverkuzen, Sporting i Sevilja su prošli dalje.

Juventus je bio više nego ubedljiv na gostovanju Nantu u revanš utakmici šesnaestine finala Lige Evrope, nakon što je pre sedam dana u Torinu bilo 1:1. „Stara dama“ slavila je rezultatom 3:0.

Briljirao je Anhel di Maria koji je postigao sva tri gola. Već u petom minutu doveo je svoju ekipu u prednost pravom majstorijom. Da stvar bude još gora po domaće, defanzivac Nikolas Paloa dobio je direktan crveni karton u 18. minutu, a samo dva minuta kasnije Juventus je duplirao prednost. Tim rezultatom otišlo se na pauzu. U nastavku je Juventusu preostalo samo da završi posao, što nije bio težak zadatak. U međuvremenu je sa klupe ušao i Dušan Vlahović koji je asistirao Di Mariji za het-trik. Filip Kostić je počeo susret na terenu, ali je izašao iz igre u 82. minutu.

Bajer Leverkuzen uspeo je da izbaci Monako u Francuskoj nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Slavio je tim iz Nemačke 3:2 (Istim rezultatom Monako je bio bolji u Nemačkoj pre sedam dana) nakon 90 minuta a rezultat se nije menjao ni tokom produžetaka. U penal seriji, za goste su bili precizni svi izvođači i to redom:  Serdar Azmun, Nadiem Amiri, Edmund Tapsoba, Patrik Šik i Musa Biabi. Za Monako Eliton Matazo nije pogodio.

Sporting je savladao Mitiland na gostovanju 4:0, i tako nakon 1:1 iz prve utakmice prošao dalje.

Sevilja je poražena u Ajnhovenu od PSV 2:0, ali to je bilo dovoljno španskoj ekipi za prolaz budući da je rezultat prve utakmice bio 3:0 u korist ekipe Horhea Sampaolija.