Fudbaleri Lidsa vratili su se u Premijer ligu, zahvaljujući pobedi Hadersfilda nad Vest Bromvič Albionom od 2:1, u utakmici 45. kola Čempionšipa.

Lids je prvi na tabeli sa 87 bodova, pet više ali i utakmicom manje od Vest Bromviča.

Klub sa „Eland rouda“ matematički je obezbedio plasman u Premijer ligu i tako se posle 16 godina vratio u elitno takmičenje.

Vest Bromvič je vezao tri utakmice bez pobede, drugi je na tabeli u Čempionšipu i zauzima mesto koje vodi direktno u Premijer ligu, ali bi već sutra Brentford mogao da ga preskoči pobedom protiv Stouka. Vest Bromvič ima 82 boda, a trećeplasirani Brentford bod manje i utakmicu zaostatka.

Hadersfild je poveo u četvrtom minutu golom Kristofera Vilkoka, a izjednačio je O’Šej u 42. minutu. Važnu pobedu domaćima u borbi za opstanak doneo je Emil Smit Rou u 86. minutu.

Hadersfild je sada 17. na tabeli sa 51 bodom i nalazi se na šest bodova od zone ispadanja.