Fudbaleri Lidsa savladali su Kristal Palas rezultatom 2:0 u meču 23. kola engleske Premijer lige.

Kristal Palas je na Eland Roud stigao nakon dve vezane pobede, ali je samo tri minuta igre bilo dovoljno igračima tima koji sa klupe predvodi Marselo Bijelsa da dođu do prednosti.

Činilo se da će se gosti odbranili nakon što je Patrik van Anholt uspeo da oduzme loptu Luku Ajlingu, ali je nakon ispucavanja ona ubrzo prešla u posed domaćeg sastava nakon slabijeg prijema Matete, potom u nastavku akcije stigla do Harisona, koji je sa oko 16 metara uputio veoma jak i precizan šut, pa golman Palasa Guaita nije imao šanse.

Moglo je da bude 2:0 sedam minuta kasnije, ali je Guaita zaustavio pokušaj Patrika Bamforda glavom, a do kraja poluvremena nije bilo prilika.

No, samo sedam minuta igre u drugom delu bilo je dovoljno Bamfordu da se ipak upiše u strelce, i to tako što je jedan odbitak sjajno ispratio i sproveo ga u gol za 2:0.

Šest minuta pre kraja meča Harison je mogao i do drugog gola, ali je pogodio prečku.

Ovom pobedom Lids je stigao do 32. boda na 10. mestu, sedam manje uz meč manje od petoplasiranog Čelsija, koji se nalazi na mestu koje vodi u Ligu Evrope. Tim Palasa, za koji je Luka Milivojević odigrao čitav meč i dobio žuti karton, nalazi se tri mesta ispod, sa 29 bodova, ali i na sigurnom odstojanju od prvog tima „ispod crte“, Fulama, koji ima 15, uz meč manje.