Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Liverpul sa 4:1 u utakmici 23. kola Premijer lige i nastavili da grabe ka tituli prvaka.

Prvo poluvreme na Enfildu proteklo je u mahom opreznoj igri oba tima, a najveću šansu propustili su gosti.

Posle prodora Rahima Sterlinga u kazneni prostor Liverpula u 37. minutu, Fabinjo je napravio faul, a Majkl Oliver bez mnogo razmišljanja pokazao na penal.

Lopti je prišao Ilkaj Gundogan, ali je njegov udarac završio visoko preko gola.

Siti je ove sezone promašio penal i u prvom susretu ova dva tima u Mančesteru kada je De Brujne šutirao pored gola, ali je tim Pepa Gvardiole ipak stigao do vođstva posle samo pet minuta igre u nastavku.

Sterling je odlično prošao po desnoj strani, očajno su reagovali Aleksander-Arnold i Fabinjo, a nakon udarca Fila Fodena Alison je odbio loptu na nogu Gundoganu koji se iskupio za penal i lako postigao gol.

Liverpul je uspeo da se vrati u 63. minutu.

Aleksander-Arnold je dugom loptom pronašao Salaha koga je u kaznenom prostoru oborio Dijas, a Egipćanin je sa bele tačke poravnao na 1:1.

Činilo se da bi izjednačujući gol mogao da pokrene ekipu Jirgena Klopa, ali je onda na scenu stupio Alison čije je slabo ispucavanje stvorilo novu veliku šansu za Siti.

Gosti su surovo kaznili kiks Liverpulovog golmana pa su u 73. minutu poveli sa 2:1 novim golom Gundogana.

Rahim Sterling je posle samo tri minuta igre i  centaršuta Bernarda Silve glavom postigao i treći gol za „građane“, a ujedno i rešio pitanje pobednika.

Debakl Liverpula zaokružio je Fil Foden golom u 83. minutu.

Siti posle 23. kola ima 48 bodova, pet više i utakmicu manje od drugoplasiranog Mančester junajteda.

Gvardiolin tim stigao je do desete uzastopne pobede u ligi i biće potrebno čudo da ga neko zaustavi na putu do titule prvaka.

Što se Liverpula tiče, aktuelni šampion se porazom oprostio od odbrane titule, a kako su krenuli moraće da zapnu i za mesto među prva četiri tima na tabeli.