EPA-EFE/Alejandro Garcia

Katalonci će se prema trenutnom stanju stvari boriti za titulu

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu Elče sa 3:0, u utakmici šestog kola španskog prvenstva.

Barselona je povela golom Roberta Levandovskog u 34. minutu, a prednost je udvostručio Memfis Depaj u 41. Kod oba pogotka asistent je bio Alehandro Balde.

Depaj je prethodnih nedelja bio na meti mnogih klubova, ali je ostao u Barseloni i pokazao da može da nastupa u tandemu sa Robertom Levandovskim.

Konačan rezultat postavio je Levandovski, svojim drugim golom na utakmici u 48. minutu.

Elče je od 14. minuta igrao sa desetoricom, nakon što je Gonzalo Verdu dobio crveni karton.

Barselona je prva na tabeli sa 16 bodova, bodom više i utakmicom više od drugoplasiranog Real Madrida.

Elče je jedina ekipa bez pobede u Primeri i ima bod na poslednjem 20. mestu.

Trener Barselone Ćavi Ernandez pohvalio je posvećenost i zalaganje fudbalera Usmana Dembelea koji je igrao utakmicu protiv Elčea nekoliko sati pošto je postao otac.

„Pokazao je veliku posvećenost, nakon što je sinoć postao otac i malo je spavao u bolnici. Pitao sam ga kako se oseća, a on mi je rekao da želi da igra“, rekao je Ćavi na konferenciji za novinare posle utakmice.

Dembele se u decembru oženio u Maroku, a u subotu je dobio prvo dete.

„On učestvuje i veoma je posvećen klubu, on je pravi profesionalac. Otkako sam došao, zadovoljan sam što ga imam na raspolaganju. On daje sigurnost, kada dobije loptu znamo da se mnogo toga može dogoditi. Zaslužio je poziv u reprezentaciju Francuske“, naveo je Ćavi.

Dembele je posle godinu dana pozvan u reprezentaciju Francuske za predstojeće utakmice u Ligi nacija.

Ranije tokom dana u Španiji Majorka je na svom terenu pobedila Almeriju sa 1:0.

U okviru subotnjeg programa igrana su još dva duela. Valensija je bila ubedljiva protiv Selte sa 3:0, dok je Atletik Bilbao slavio u uzbudljivom meču protiv Rajo Valjekana.