Fudbaleri Kristal Palasa i Lestera odigrali su nerešno 1:1 u prvoj utakmici 16. kola Premijer lige.

Favorizovani gosti imali su veliku priliku za vođstvo u 19. minutu, ali je Visente Gvaita odbranio penal Kelečiju Ihenaču.

prethodno je Džejms Tomkins u šesnaestercu Lestera oborio Luka Tomasa.

Lester je kažnjen za promašaj u 58. minutu kada je Vilfred Zaha posle centaršuta sa desne strane postigao vodeći gol za Palas.

Ekipa Roja Hodžsona je u prethdna dva ligaška susreta primila čak deset golova, a nije uspela da sačuva mrežu ni protiv Lestera.

Harvi Barns je posle dodavanja Džonija Evansa udarcem sa dvadesetak metara u 83. minutu postavi konačan rezultat.

Srpski reprezentativac Luka Milivojević odigrao je svih 90 minuta za domaći tim.

Kristal Palas je ostao bez pobede i na petoj uzastopnoj utakmici u ligi, pa sada zauzima 13. mesto, dok je Lester stigao do druge pozicije gde ima 29 bodova.