Fudbaleri Lestera pobedili su na svom terenu Liverpul sa 3:1, u potpuno ludom meču 24. kola Premijer lige.

Vodio je Liverpul sve do 79. minuta i onda je izvršio takozvano samoubistvo. Sve dobro urađeno je prosula četa Jirgena Klopa, čemu je kumovao novi veliki kiks golmana Alisona Bekera.

Poveo je Liverpul golom Mohameda Salaha u 67. minutu, posle sjajne akcije i maestralnog dodavanja Firmina, ali je ceo plen ostao u Lesteru.

Šta se dalje sve dogodilo? Dosuđen je penal za ekipu Brendana Rodžersa, koji je posle VAR intervencije pretvoren u slobodan udarac iz kojeg je Medison izjednačio u 79. minutu na 1:1.

Pomoćni sudija poništio je pogodak zbog ofsajda, koji je ipak priznat, opet posle gledanja snimka.

Nedugo zatim prisebni Džejmi Vardi kaznio je veliku grešku Alisona i odbrambenog igrača gostiju Ozana Kabaka za preokret.

Za konačnih 3:1 pobrinuo se Harvi Barns u 85. minutu.

Na tabeli Premijer lige Lester ima 46 bodova na drugom mestu, dok je Liverpul upisao treći poraz u nizu i nalazi se na četvrtoj poziciji sa šest bodova manje.