Au, kakav lud meč na novom "Vajt Hart Lejnu" su odigrali Totenhem i Vest Hem u 5. kolu Premijer lige - 3:3 (3:0). Gosti su iščupali bod u 94. minutu, i to na kakav način - evrogolom Argentinca Manuela Lanzinija sa oko 20 metara.

Da će okršaj Totenhema i Vest Hema u derbiju Londona biti sve samo ne obična utakmica, moglo se naslutiti već u prvom minutu kada je Korejac Son postigao pogodak na asistenciju Harija Kejna za vođstvo „pevaca“.

Samo sedam minuta kasnije pomenuti dvojac našao se u zamenjenim ulogama, Kejn je pogodio na dodavanje Sona.

Nije slutilo na dobro za „čekićare“ Dejvida Mojesa, koji su u 16. minutu već imali zaostatak od tri gola, ponovo je najbolji fudbaler Totenhema matirao Lukasa Fabijanskog.

Ipak, četa Žozea Murinja je tada „spustila gas“, pa do poluvremena više nije bilo golova u mreži Vest Hema.

Nastavak je doneo relativno mirnu utakmicu, sve do 82. minuta. Tada je počeo da se događa pravo čudo.

Prvo je Balbuena na asistenciju Kresvela smanjio na 3:1 i činilo se da je samo uspeo da ublaži poraz svog tima.

Samo tri minuta kasnije Dajverson Sančez je postigao autogol, ali ni to nije ukazivalo da mi Murinjova mašinerija, koja je u prethodnom kolu demolirala Mančester junajted na „Old Trafordu“ 6:1 mogla da ostane bez sigurna tri boda.

A, onda. Trenutak magije i „bomba“ Argentinca Manuela Lanzinija. Posle prekida u 94. minutu, natrčao je na jednu odbijenu, „ničiju“ loptu, i sa oko 25 metara raspalio po njoj, a ostalo je istorija.

Lopta se praktično zaglavila na mestu gde se spajaju prečka i stativa, te je završila u mreži Uga Ljorisa, koji apsolutno ništa nije mogao da učini.